❈ Kráľovský kvet & ŤUKNI - výsledky PK ❈

06.04.2021

👑 KRÁĽOVSKÝ KVET 2021 👑

9. 4. sme priceznám a princom poslali pozvanie na SR finále.

👑

Do Postupového kola (PK) sa v Kráľovskom kvete zapojili súťažiaci s prednesom v slovenčine, angličtine a ruštine.

Výsledky PK

Na celoslovenské finále postupujú:

II. SLJ KP VT

  • Hamadejová Tamara - ZŠ, J. A.Komenského 1, Michalovce

I. AJ KP P

  • Halická Lucia - ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné
  • Myciová Ela - ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné
  • Petko Jozef - ZŠ Dargovských hrdinov, Humenné

II. AJ KP PT

  • Hurná Katarína - SZŠ DSA Muákačevská 1, Prešov
  • Poláková Patrícia - ZŠ, Nábrežná 95, Nové Zámky
  • Vrábliková Natália - SZŠ DSA Mukačevská 1, Prešov

III. AJ KP PT

  • Mincová Karin - SOŠP, SNP 509/116, Turčianske Teplice
  • Urbán Anna - Gymnázium - Gimnázium, Kráľovský Chlmec

III. AJ KP VT

  • Horváthová Vivien - Gymnázium - Gimnázium, Kráľovský Chlmec
  • Nagyová Fanny - Gymnázium - Gimnázium, Kráľovský Chlmec

I. RJ KP PT

  • illéš Aurel - ZŠ, Lúčna 26, Vranov nad Topľou


Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a postupujúcim gratulujeme! Postupujúcich budeme v priebehu pár dní kontaktovať.

Nasleduje Finálové kolo, ktoré sa bude konať online 25. - 30. mája 2021.

Každý z vás je princeznou a budúcou kráľovnou alebo princom a budúcim kráľom svojho života.

📝 ŤUKNI 2021 📝


2. 5.: Dnes sme rozposlali diplomy za PK všetkým súťažiacim autorom poviedok.

📝

21. 4.: Všetkým autorom poviedok sme 17. - 21. 4. rozposlali spätnú väzbu od porôt. Niektorí autori postupujúci na SR finále majú výzvu. 

📝

Do ŤUKNI sa zapojili súťažiaci so svojimi poviedkami v slovenčine, angličtine, ruštine, nemčine, španielčine a francúzštine.

Výsledky Postupového kola (PK)

Na celoslovenské finále postupujú súťažiaci na prvých miestach.


I. SLJ ŤUK VT

  • 2. miesto: Mošaťová Salima Miriam - ZŠ, Jilemnického 11, Dunajská Streda

II. SLJ ŤUK VT 

  • 1. miesto:
  • Gáborová Vladimíra, Karol - individ., Snina
  • Hamadejová Tamara, Ako mi rodina nechcela napísať príbeh - ZŠ, J. A. Komenského, Michalovce
  • Viktória Šteinová, Reyana: legenda oceánu - ZŠ, Hroncova 23, Košice
  • 2. miesto:
  • Pisárová Ema, Láska ku koňom - ZŠ, Hroncova 23, Košice
  • Stachová Tereza Lívia, Príbeh o Anne - ZŠ, Hroncova 23, Košice
  • 3. miesto:
  • Blahová Sára, Môj najkrajší zážitok - ZŠ, Hroncova 23, Košice

I. AJ ŤUK VT

  • 1. miesto: Červený Lukáš, Who Will Save Us From Hunter - Katol. spojená škola, Nové Zámky
  • 2. miesto: Drnzík Adam, A Day in a Dog's Life - ZŠ, Benkova 34, Nitra

II. AJ ŤUK VT

  • 1. miesto:
  • Dlhoš Damian, Valley - ŠMNDaG, Bratislava
  • Krupová Tatiana, A Family Pet - ZŠ, Benkova 34, Nitra
  • Matyšáková Barbora, Lost Soul - Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany
  • Šályová Zuzana, Sometimes - SZŠ Didacticus, Košice
  • 2. miesto:
  • Medlenová Sophia, How Was Bed Invented - ŠMNDaG, Bratislava
  • Prokop Denis, Do What Makes You Happy - Katol. spojená škola, Nové Zámky
  • Senaj Marek, A Fight for Freedom - CZŠ sv. Michala, Michalovce
  • Žlnayová Andrea, Ride - Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany
  • 3. miesto:
  • Benkovičova Adriana Elizabeth, The New Beginnings - ŠMNDaG, Bratislava
  • Dzibelová Sofia, Little Princess - Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany
  • Vráblová Ester, Lost Soul - Katol. spojená škola, Nové Zámky
  • 4. miesto:
  • Kotulič Timur, Tale of Vandyar - ŠMNDaG, Bratislava
  • Tichý Oliver, A Few Days With My Siblings - ŠMNDaG, Bratislava

II. AJ ŤUK VT +

  • 1. miesto: Vilmošová Laura, Vanda's Wandering - Evan. gymnázium J. A. Komenského, Košice
  • 2. miesto: Szabadoš Lukáš,  Tha House at Blank Street - Evan. gymnázium J. A. Komenského, Košice

III. AJ ŤUK VT

  • 1. miesto: 
  • Matejová Mária, Silence - ŠMNDaG, Bratislava
  • Mikljanová Ivona, To the Hustle Culture - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava
  • Struhárová Nina - Memory Lane - ŠMNDaG, Bratislava
  • 2. miesto:
  • Krajčík Juraj, The Pit in My Yard - ŠMNDaG, Bratislava
  • Lichá Daniela, The Voice of Tears - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava
  • Vilémová Simona, The Monster Inside of Her - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava
  • 3. miesto:
  • Farkaš Matúš, The Beginning - ŠMNDaG, Bratislava RV
  • Major Franciska, The Night - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava
  • Poláček Milan, Warm Flesh and Cold Metal - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava
  • Ponická Ema, The Fallen Kingdom of Coven - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava RV
  • Poprac Marek, Battle of the Bulge - ŠMNDaG, Bratislava
  • 4. miesto:
  • Csontos Vanessa Chiara, A Story About Always and Forever - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava
  • Horňáková Martina, What Price Has Peace - SOŠPaS, Námestovo  
  • Susková Leona, Story of Dream - SZŠ, Záhradnícka 44, Bratislava

III. AJ ŤUK VT +

  • 1. miesto: Siváková Paulína, The Power of Unconscious - Ev. gymnázium J. A. Komenského, Košice
  • 2. miesto: Szeman Daniel, Methuselah - Ev. gymnázium J. A. Komenského, Košice
  • Martončíková Natália, See You on the Other Side - Ev. gymnázium J. A. Komenského, Košice

II. NJ ŤUK VT

  • 1. miesto: Kotulič Timur, Verfall des Königreiches in den Bergen -  ŠMNDaG, Bratislava

III. NJ ŤUK VT

  • 1. miesto: Petrášová Katarína A. M., Der Traum des Mondes - ŠMNDaG, Bratislava
  • 2. miesto: Čermák Jerguš, Der Schall - ŠMNDaG, Bratislava
  • 3. miesto: Matejová Mária, Fehlgriff - ŠMNDaG, Bratislava

III. RJ ŤUK VT

  • 1. miesto: Galková Kristína, Очно и заочно - ŠMNDaG, Bratislava

II. ŠJ ŤUK VT

  • 1. miesto: Dlhoš Damian, Valle - ŠMNDaG, Bratislava

II. FJ ŤUK VT

  • 2. miesto: Láznička Jindřich, Teenager à Paris - ŠMNDaG, Bratislava


Všetkým "poviedkárom" ďakujeme za účasť a gratulujeme k umiestneniam!

Nasleduje celoslovenské finále.

Súťažiacich postupujúcich na SR finále budeme konntaktovať.

Pár slov od porôt

"Mladí autori boli veľmi snaživí, to, že im občas ušla gramatika, je nepodstatné, dôležité je, že sa podelili o svoj príbeh, popustili uzdu fantázii, prejavili sa a vyjadrili, môžu experimentovať, hrať sa, skúšať a porovnávať ..., ktovie, možno je medzi súťažiacimi budúci scenárista/ka alebo spisovateľ/ka ...! Veľa šťastia!"

Predsedníčka II. AJ a)

📝📝📝

"Autorka, preukázala výborný spisovateľský talent, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani starší autori. Tematická zložka je vzhľadom na súčasnú dobu veľmi aktuálna, jazykovo-štylistická zložka plne zodpovedá veku i autorskému zámeru a text spĺňa estetickú funkciu. Dojmy sú príjemné, zároveň poteší vedieť, že aj niektorí mladí ľudia majú cit pre umeleckú literatúru a nielen že ju (zrejme) čítajú, ale ju aj píšu. Kristíne želám veľa tvorivých síl do budúcnosti, nebáť sa písať aj tematicky a obsahovo zložitejšie texty."

Člen poroty III. RJ

📝📝📝

"Pocestovala som si do minulosti i budúcnosti, užila si sci-fi aj romantiku, drasťákov i smútok osamelých starých ľudí z pandémie, vyšli mi slzy pri nepočuteľnosti v kriku, kde duša našla naslúchača a odpoveď v tichu, či pri úteku duše z umelého mesta efektívneho využívania času, aby získaný čas bol využitý opäť len na efektívnu zárobkovú činnosť,  romantika červenej knižnice vyústila v krutý stret reality a opojného šťastia v srdci v 19. storočí (a možno taká minulosť nie je až tak už mŕtva...), zavial mi pri srdci smútok z obrazov slepoty, nevšímavosti voči trápeniu a boju v duši kvôli vzhľadu mimo "ideál", z obrazov chladu odtiaľ odkiaľ má sálať láska a porozumenie, z pestovania nenávisti a pomsty, ktorá neprináša šťastie, následkov vojny..., aj som sa zasmiala, aj zanalyzovala, ktoré javy robia autorom najviac zádrheľov v gramatike."

Predsedníčka poroty III. AJ

S príchodom leta sa Jazykový kvet zmenil z púčikov na rozkvitnutú lúku, či záhradu a čaká nás už len letný oddych a toto malé obzretie sa za onlajnovým ročníkom.